25.02.2018

Ревијален 3х3 натпревар на полувремето на Македонија - Словачка

Сениорските репрезентативци во моментов го играат третиот натпревар во рамки на претквалификациите за Евробаскет 2021, а покрај удобното двоцифрено водство на полувремето, присутните во салата „Јане Сандански“ уживаа во спектакл приреден од две 3х3 екипи. Здружението 3х3Macedonia со овој ревијален натпревар ја најави лигата која ќе започне ова лето како и бројните турнири кои ќе бидат реализирани ширум Републиката..