19.08.2017

Сениорите не ги минаа претквалификациите

Македонската сениорска репрезентација не успеа да ги мине претквалификациите за Светското првенство 2019 откако во последниот натпревар во рамки на групната фаза Косово ја совлада Естонија. Со тоа, нашата селекција е третопласирана во групата Ц, зад првопласираната Естонија и Косово и не обезбедува пласман во квалификациите за СП.

Ждребот за последните осум места во групите за квалификациите за СП2019 ќе биде одржан в четврток (24. август).