Шкупи организатор на завршницата од првенството во М18 (мажи) - КФСМ
30.05.2017

Шкупи организатор на завршницата од првенството во М18 (мажи)

Кошаркарскиот клуб Шкупи ќе биде организатор на завршниот турнир од првенството во генерацијата до 18 години (м18) во машка конкуренција. Екипите на МЗТ Скопје Аеродром, Работнички, Вардар и на организаторот Шкупи ќе се натпреваруваат во финалната битка за шампионската титула, а сите натпревари ќе бидат одиграни во спортската сала „Шабан Трстена“. Полуфиналните натпревари ќе бидат одиграни на 5. јуни, додека финалниот натпревар како и натпреварот за трето место ќе се одиграат ден подоцна, на 6. јуни.

ДВОЈКИ, ПОЛУФИНАЛЕ М18 МАЖИ
ПОЛУФИНАЛЕ 1 (17:30 часот)
Работнички - МЗТ Скопје Аеродром
ПОЛУФИНАЛЕ 2 (20:15 часот)
Вардар - Шкупи