24.11.2021

„Да одиграме што подобро и да извлечеме што е можно подобар резултат против квалитетна селекција“ - вели најмладиот во селекцијата

Теодор Симиќ пред мечот со Шпанија:„Нема предавање, ќе се потрудиме да го дадеме најдоброто од себе“!

Најмладиот кошаркар во актуелниот ростер Теодор Симиќ, кој ги брани боите на Барселона истакна дека овој национален тим нема да се предаде и покрај сите пречки со кои се соочува и отсуствата на важни играчи.

„Се надевам на еден добар натпревар. Ќе бидеме максимално мотивирани против Шпанија и ќе се потрудиме да го дадеме најдоброто од себе, да одиграме што подобро и да извлечеме што е можно подобар резултат против квалитетна селекција како што е нашиот следен ривал. Нема предавање“- изјави Симиќ на појавувањето пред медиумите.

Натпреварот меѓу Македонија и Шпанија се игра в петок со почеток од 19.30 часот во Спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје.