Турнир М14: Гостивар и Трокал ќе разигруваат за третото место - КФСМ
23.12.2017

Турнир М14: Гостивар и Трокал ќе разигруваат за третото место

Кошаркарките на Гостивар и Трокал ќе разигруваат за третото место на новогодишниот турнир за девојчиња до 14 години. Во последниот натпревар од групанта фаза, младите кошаркарки на Трокал загубија од Струга со 32-14 со што се стационираа на второто место на табелата во групата Б - доволно за да разигруваат за третото место на турнирот. Нивен противник ќе биде второпласираната екипа од групата А - Гостивар. Натпреварот ќе биде пренесуван во живо на следниот линк. https://www.youtube.com/watch?v=ktQSBCXrKUs