Вардар е првиот финалист на F4 во М14 - КФСМ
22.05.2018

Вардар е првиот финалист на F4 во М14

Младите кошаркари на Вардар се изборија за пласман во финалето откако во првиот натпревар од завршницата на турнирот за возрасната категорија на кошаркари до 14 години ги совладаа врсниците од Дино Баскет со 57-84.

Следи натпревар помеѓу екипите на прворангираниот Партизан Мулти Шпед (2) и домаќинот на овој турнир, МВП Струмица.

Статистиката од натпреваот може да се погледне на следниот ЛИНК.