12.04.2022

Со натпреварите против селекциите на Бугарија затворено второто издание на проектот „Заедно до М16“

„YDF“ турнир во Призрен: Го загубивме и двомечот со Бугарија

Во првиот натпревар од двомечот со селекциите на Бугарија, нашиот женски тим „Под 14“ години доживеа пораз со резултат (39:75). Четвртти за избраниот тим на Јасмина Герасимовска на собирот во Призрен.

Без победа на овој втор турнир од проектот „Заедно до М16“, остана и машката селекција. Многу подобри од нашите млади кошаркари беа репрезентативците на Бугарија кои дојдоа до убедлив триумф (114:56).