Прва Лига Жени Запад - КФСМ

Коло 1 - 21.11.2020
Трокал

Слободен

22.11.2020 12:00

Пантери
43 - 50

Сала „Кочо Рацин“, Скопје

ЖКК Шкупи

25.11.2020 20:00

ЖКК Бадел 1862
64 - 40

Сала „Независна Македонија“, Скопје

ЖКК Работнички

13.01.2021 19:00

Гостивар 2009
21 - 81

Сала „Младост“, Гостивар

Струга 2009
Коло 2 - 28.11.2020

28.11.2020 13:00

Трокал
63 - 30

Сала „Јасмин“, Кавадарци

ЖКК Шкупи
ЖКК Бадел 1862

Слободен

13.02.2021 17:00

Струга 2009
85 - 24

„Нико Нестор“, Струга

Пантери

24.01.2021 13:00

ЖКК Работнички
80 - 53

СРЦ „Кале“, Скопје

Гостивар 2009
Коло 3 - 02.12.2020

02.12.2020 20:00

ЖКК Бадел 1862
90 - 37

Сала „Независна Македонија“, Скопје

Трокал

06.03.2021 18:00

ЖКК Шкупи
60 - 59

„Шабан Трстена“, Скопје

Струга 2009

07.02.2021 15:30

Пантери
19 - 83

“Кочо Рацин“ Скопје

ЖКК Работнички
Коло 4 - 05.12.2020

06.12.2020 12:00

Трокал
44 - 68

Сала „Партизан“, Кавадарци

Струга 2009

05.12.2020 00:00

ЖКК Бадел 1862
110 - 40

Сала „Независна Македонија“, Скопје

Гостивар 2009

06.02.2021 15:00

ЖКК Работнички
87 - 21

СРЦ „Кале“, Скопје

ЖКК Шкупи
Коло 5 - 12.12.2020

20.01.2021 14:00

Гостивар 2009
61 - 53

“Младост“ Гостивар

Трокал

13.03.2021 13:30

Струга 2009
60 - 77

„СЦ Тими“ Струга

ЖКК Работнички

27.01.2021 20:00

ЖКК Бадел 1862
91 - 29

„Независна Македонија“ Скопје

Пантери
Коло 6 - 19.12.2020

31.01.2021 16:30

Трокал
35 - 87

Сала „Јасмин“, Кавадарци

ЖКК Работнички

23.01.2021 14:00

Гостивар 2009
70 - 44

Сала „Младост“, Гостивар

Пантери

22.01.2021 16:00

ЖКК Бадел 1862
115 - 31

Сала „Независна Македонија“, Скопје

ЖКК Шкупи
Коло 7 - 26.12.2020

26.12.2020 18:00

Пантери
41 - 60

„Кочо Рацин“ Скопје

Трокал

26.12.2020 18:00

ЖКК Шкупи
67 - 41

„Шабан Трстена“ Скопје

Гостивар 2009

21.03.2021 13:30

Струга 2009
43 - 86

„СЦ Тими“ Струга

ЖКК Бадел 1862
Коло 8 - 20.02.2021

21.02.2021 19:00

ЖКК Шкупи
58 - 62

“Шабан Трстена“ Скопје

Пантери

26.03.2021 18:30

ЖКК Работнички
43 - 69

“СРЦ Кале“ Скопје

ЖКК Бадел 1862

21.02.2021 17:00

Струга 2009
81 - 32

“Нико Нестор“ Струга

Гостивар 2009
Коло 9 - 24.02.2021

25.02.2021 17:00

ЖКК Шкупи
65 - 61

“Шабан Трстена“ Скопје

Трокал

25.02.2021 16:00

Пантери
20 - 59

“Кочо Рацин“ Скопје

Струга 2009

26.02.2021 19:00

Гостивар 2009
36 - 83

“Младост“ Гостивар

ЖКК Работнички
Коло 10 - 27.02.2021

26.02.2021 00:00

Трокал
18 - 87

“Партизан“ Кавадарци

ЖКК Бадел 1862

27.02.2021 16:00

Струга 2009
67 - 38

“Нико Нестор“ Струга

ЖКК Шкупи

28.02.2021 12:00

ЖКК Работнички
120 - 23

“КК Вардар“ Скопје

Пантери
Коло 11 - 03.03.2021

04.03.2021 14:30

Струга 2009
59 - 43

“Нико Нестор“ Струга

Трокал

04.03.2021 19:00

Гостивар 2009
40 - 102

“Младост“ Гостивар

ЖКК Бадел 1862

04.03.2021 18:30

ЖКК Шкупи
36 - 75

“Шабан Трстена“ Скопје

ЖКК Работнички
Коло 12 - 06.03.2021

07.03.2021 13:00

Трокал
55 - 43

“Партизан“ Кавадарци

Гостивар 2009

06.03.2021 16:00

ЖКК Работнички
58 - 38

“СРЦ Кале“ Скопје

Струга 2009

06.03.2021 12:00

Пантери
32 - 90

“Нез.Македонија“ Скопје

ЖКК Бадел 1862
Коло 13 - 13.03.2021

14.03.2021 12:00

ЖКК Работнички
76 - 32

“СРЦ Кале“ Скопје

Трокал

13.03.2021 13:00

Пантери
47 - 52

“Младост“ Гостивар

Гостивар 2009

16.03.2021 17:00

ЖКК Шкупи
35 - 90

“Шабан Трстена“ Скопје

ЖКК Бадел 1862
Коло 14 - 17.03.2021

18.03.2021 15:00

Трокал
59 - 35

„Јасмин“ Кавадарци

Пантери

21.03.2021 13:00

Гостивар 2009
70 - 54

„Младост“ Гостивар

ЖКК Шкупи

18.03.2021 15:00

ЖКК Бадел 1862
80 - 41

Струга 2009
# Тим ОН КР Бод
1 ЖКК Бадел 1862 Лого ЖКК Бадел 1862 12 645 24
2 ЖКК Работнички Лого ЖКК Работнички 12 423 22
3 Струга 2009 Лого Струга 2009 12 158 19
4 Трокал Лого Трокал 12 -182 16
5 ЖКК Шкупи Лого ЖКК Шкупи 12 -288 16
6 Гостивар 2009 Лого Гостивар 2009 12 -298 16
7 Пантери Лого Пантери 12 -458 13