Втора Лига Мажи Запад - КФСМ

Коло 1 - 07.11.2020

07.11.2020 14:00

Тетекс ТТК
88 - 69

Сала „Економско”, Тетово

Спорт Тим Неготино

08.11.2020 12:00

Водно Санс
65 - 69

СРЦ „Кале”, Скопје

Чаир 2030

08.11.2020 18:00

Мега баскет
69 - 61

Сала „Добре Јовановски”, Прилеп

Пелистер Медика Карта

07.11.2020 17:30

Ринија
77 - 69

Сала „Киро Бурназ”, Куманово

ГКК Охрид

07.11.2020 13:00

Хераклеа
86 - 76

Сала „Боро Чурлевски”, Битола

Спарта
Коло 2 - 14.11.2020

15.11.2020 13:00

Спорт Тим Неготино
69 - 76

Сала „Кирил и Методи”, Неготино

Спарта

15.11.2020 14:00

ГКК Охрид
60 - 64

СЦ „Билјанини Извори“, Охрид

Хераклеа

15.11.2020 13:00

Пелистер Медика Карта
86 - 83

Сала „Боро Чурлевски”, Битола

Ринија

15.11.2020 13:00

Чаир 2030
88 - 70

Сала „Шабан Трстена”, Скопје

Мега баскет

06.02.2021 17:00

Тетекс ТТК
71 - 81

“Економско” Тетово

Водно Санс
Коло 3 - 21.11.2020

22.11.2020 12:00

Водно Санс
94 - 24

СРЦ „Кале“, Скопје

Спорт Тим Неготино

21.11.2020 17:00

Мега баскет
61 - 71

Сала „Добре Јовановски”, Прилеп

Тетекс ТТК

21.11.2020 17:30

Ринија
66 - 80

Сала „Киро Бурназ”, Куманово

Чаир 2030

22.11.2020 13:00

Хераклеа
82 - 77

Сала „Боро Чурлевски”, Битола

Пелистер Медика Карта

22.11.2020 13:00

Спарта
79 - 82

Сала „КК Вардар“ (СРЦ Кале - мала сала)

ГКК Охрид
Коло 4 - 25.11.2020

25.11.2020 17:00

Спорт Тим Неготино
45 - 110

Сала „Кирил и Методи”, Неготино

ГКК Охрид

26.11.2020 19:30

Пелистер Медика Карта
95 - 91

Сала „Боро Чурлевски”, Битола

Спарта

25.11.2020 13:00

Чаир 2030
84 - 80

Сала „Шабан Трстена”, Скопје

Хераклеа

25.11.2020 18:00

Тетекс ТТК
87 - 67

Сала „Економски”, Тетово

Ринија

25.11.2020 16:00

Водно Санс
101 - 50

СРЦ „Кале”, Скопје

Мега баскет
Коло 5 - 28.11.2020

28.11.2020 17:00

Мега баскет
96 - 52

Сала „Добре Јовановски”, Прилеп

Спорт Тим Неготино

28.11.2020 17:30

Ринија
73 - 102

Сала „Киро Бурназ”, Куманово

Водно Санс

28.11.2020 13:00

Хераклеа
62 - 60

Сала „Боро Чурлевски”, Битола

Тетекс ТТК

28.11.2020 14:30

Спарта
69 - 83

Сала „КК Вардар“ (СРЦ Кале - мала сала)

Чаир 2030

28.11.2020 14:00

ГКК Охрид
105 - 88

СЦ „Билјанини Извори”, Охрид

Пелистер Медика Карта
Коло 6 - 02.12.2020

02.12.2020 13:30

Спорт Тим Неготино
40 - 65

Сала „Кирил и Методи”, Неготино

Пелистер Медика Карта

02.12.2020 17:00

Чаир 2030
71 - 82

Сала „Шабан Трстена”, Скопје

ГКК Охрид

02.12.2020 17:00

Тетекс ТТК
81 - 75

Сала „Економско”, Тетово

Спарта

03.12.2020 15:30

Водно Санс
85 - 90

СРЦ „Кале“, Скопје

Хераклеа

30.01.2021 16:00

Мега баскет
103 - 72

Сала „Добре Јовановски”, Прилеп

Ринија
Коло 7 - 05.12.2020

05.12.2020 17:30

Ринија
89 - 64

Сала „Киро Бурназ”, Куманово

Спорт Тим Неготино

06.12.2020 13:00

Хераклеа
100 - 74

Сала „Боро Чурлевски”, Битола

Мега баскет

06.12.2020 12:00

Спарта
78 - 96

Сала „КК Вардар” (СРЦ Кале мала сала), Скопје

Водно Санс

05.12.2020 14:00

ГКК Охрид
69 - 68

СЦ „Билјанини Извори”, Охрид

Тетекс ТТК

11.02.2021 18:00

Чаир 2030
93 - 61

“Шабан Трстена” Скопје

Пелистер Медика Карта
Коло 8 - 12.12.2020

26.12.2020 12:00

Спорт Тим Неготино
48 - 92

Сала „Кирил и Методиј”, Неготино

Чаир 2030

12.12.2020 17:00

Тетекс ТТК
101 - 80

Сала „Економско”, Тетово

Пелистер Медика Карта

12.12.2020 00:00

Водно Санс
88 - 62

СРЦ „Кале”, Скопје

ГКК Охрид

23.01.2021 16:00

Мега баскет
84 - 72

Сала „Добре Јовановски”, Прилеп

Спарта

12.12.2020 17:30

Ринија
71 - 64

Сала „Киро Бурназ”, Куманово

Хераклеа
Коло 9 - 19.12.2020

19.12.2020 12:00

Хераклеа
82 - 61

Сала „Боро Чурлевски”, Битола

Спорт Тим Неготино

19.12.2020 00:00

Спарта
83 - 68

Сала „КК Вардар” (СРЦ Кале - мала сала), Скопје

Ринија

19.12.2020 00:00

ГКК Охрид
87 - 78

СЦ „Билјанини Извори”, Охрид

Мега баскет

31.01.2021 13:30

Пелистер Медика Карта
73 - 70

Сала „Боро Чурлевски”, Битола

Водно Санс

20.12.2020 17:00

Чаир 2030
85 - 58

Сала „Шабан Трстена”, Скопје

Тетекс ТТК
Коло 10 - 13.02.2021

13.02.2021 14:00

Спорт Тим Неготино
51 - 81

“Кирил и Методиј” Неготино

Тетекс ТТК

14.02.2021 18:00

Чаир 2030
100 - 79

“Шабан Трстена” Скопје

Водно Санс

17.02.2021 17:30

Пелистер Медика Карта
86 - 75

“Боро Чурлевски” Битола

Мега баскет

13.02.2021 16:00

ГКК Охрид
86 - 62

“Билјанини Извори” Охрид

Ринија

13.02.2021 12:00

Спарта
79 - 91

“КК Вардар” Скопје

Хераклеа
Коло 11 - 20.02.2021

20.02.2021 12:00

Спарта
93 - 60

“КК Вардар” Скопје

Спорт Тим Неготино

20.02.2021 13:30

Хераклеа
67 - 74

“Боро Чурлевски” Битола

ГКК Охрид

20.02.2021 17:30

Ринија
74 - 72

“Киро Бурназ” Куманово

Пелистер Медика Карта

20.02.2021 16:00

Мега баскет
59 - 95

“Добре Јовановски” Прилеп

Чаир 2030

20.02.2021 14:30

Водно Санс
78 - 64

“Борис Трајковски” Скопје

Тетекс ТТК
Коло 12 - 27.02.2021

27.02.2021 13:00

Спорт Тим Неготино
51 - 99

“Кирил и Методиј” Неготино

Водно Санс

27.02.2021 17:00

Тетекс ТТК
112 - 63

“Економско” Тетово

Мега баскет

27.02.2021 19:00

Чаир 2030
84 - 64

“Шабан Трстена” Скопје

Ринија

28.02.2021 17:00

Пелистер Медика Карта
65 - 90

“Боро Чурлевски” Битола

Хераклеа

27.02.2021 13:00

ГКК Охрид
91 - 76

“Билјанини Извори” Охрид

Спарта
Коло 13 - 06.03.2021

06.03.2021 13:00

ГКК Охрид
86 - 76

“Билјанини Извори” Охрид

Спорт Тим Неготино

06.03.2021 12:00

Спарта
64 - 79

“КК Вардар” Скопје

Пелистер Медика Карта

24.03.2021 14:30

Хераклеа
82 - 86

“Боро Чурлевски” Битола

Чаир 2030

06.03.2021 17:30

Ринија
67 - 74

“Киро Бурназ” Куманово

Тетекс ТТК

06.03.2021 17:00

Мега баскет
80 - 109

“Добре Јовановски” Прилеп

Водно Санс
Коло 14 - 13.03.2021

13.03.2021 15:00

Спорт Тим Неготино
78 - 75

“Кирил и Методиј” Неготино

Мега баскет

30.03.2021 15:00

Водно Санс
115 - 82

“Борис Трајковски” Скопје

Ринија

13.03.2021 16:00

Тетекс ТТК
79 - 75

“Економско” Тетово

Хераклеа

14.03.2021 18:30

Чаир 2030
100 - 67

“Шабан Трстена” Скопје

Спарта

14.03.2021 15:00

Пелистер Медика Карта
71 - 66

“Боро Чурлевски” Битола

ГКК Охрид
Коло 15 - 20.03.2021

21.03.2021 12:00

Пелистер Медика Карта
90 - 74

“Боро Чурлевски” Битола

Спорт Тим Неготино

20.03.2021 13:00

ГКК Охрид
61 - 64

“Билјанини Извори” Охрид

Чаир 2030

20.03.2021 18:00

Спарта
57 - 63

“КК Вардар” Скопје

Тетекс ТТК

07.04.2021 13:00

Хераклеа
84 - 86

“Боро Чурлевски” Битола

Водно Санс

24.03.2021 17:30

Ринија
89 - 80

“Киро Бурназ” Куманово

Мега баскет
Коло 16 - 27.03.2021

27.03.2021 15:00

Спорт Тим Неготино
90 - 88

„Кирил и Методиј“ Неготино

Ринија

27.03.2021 16:00

Мега баскет
75 - 101

„Добре Јовановски“ Прилеп

Хераклеа

25.03.2021 19:00

Водно Санс
98 - 77

„Борис Трајковски“ Скопје

Спарта

27.03.2021 17:00

Тетекс ТТК
73 - 68

„Економско“ Тетово

ГКК Охрид

27.03.2021 15:00

Пелистер Медика Карта
85 - 90

“Боро Чурлевски” Битола

Чаир 2030
Коло 17 - 03.04.2021

04.04.2021 17:00

Чаир 2030
92 - 66

„Шабан Трстена“ Скопје

Спорт Тим Неготино

04.04.2021 12:00

Пелистер Медика Карта
69 - 82

„Боро Чурлевски“ Битола

Тетекс ТТК

03.04.2021 13:00

ГКК Охрид
73 - 83

„Билјанини Извори“ Охрид

Водно Санс

03.04.2021 12:30

Спарта
86 - 80

„КК Вардар“ Скопје

Мега баскет

04.04.2021 16:30

Хераклеа
20 - 0

„Боро Чурлевски“ Битола

Ринија
Коло 18 - 17.04.2021

17.04.2021 13:00

Спорт Тим Неготино
65 - 77

„Кирил и Методиј“ Неготино

Хераклеа

18.04.2021 14:00

Ринија
73 - 82

„Киро Бурназ“ Куманово

Спарта

17.04.2021 16:00

Мега баскет
79 - 84

„Добре Јовановски“ Прилеп

ГКК Охрид

17.04.2021 18:00

Водно Санс
20 - 0

„Борис Трајковски“ Скопје

Пелистер Медика Карта

17.04.2021 16:30

Тетекс ТТК
69 - 81

„Економско“ Тетово

Чаир 2030
# Тим ОН КР Бод
1 Чаир 2030 Лого Чаир 2030 18 306 35
2 Водно Санс Лого Водно Санс 18 348 32
3 Хераклеа Лого Хераклеа 18 140 30
4 Тетекс ТТК Лого Тетекс ТТК 18 124 30
5 ГКК Охрид Лого ГКК Охрид 18 106 29
6 Пелистер Медика Карта Лого Пелистер Медика Карта 18 -66 25
7 Спарта Лого Спарта 18 -99 23
8 Ринија Лого Ринија 18 -176 22
9 Мега баскет Лого Мега баскет 18 -193 22
10 Спорт Тим Неготино Лого Спорт Тим Неготино 18 -490 20