Коло 1 - 15.10.2022

20.10.2022 12:30

Пониква 2022
0 - 20

“Љупчо Сантов“ Кочани

Пелистер ад

16.10.2022 14:30

ЖКК Шкупи
85 - 27

“Иван Хаџи Николов“ Скопје

ЖКК Спорт Тим Неготино

16.10.2022 14:00

Патриот 2016
52 - 34

“М.М.Брицо“ Делчево

Риниа баскет

18.10.2022 19:00

ЖКК Куманово 2020
50 - 64

“Перо Наков“ Куманово

Јанбор
Гостивар 2009

Слободен
Коло 2 - 22.10.2022
Пелистер ад

Слободен

23.10.2022 12:00

ЖКК Спорт Тим Неготино
46 - 97

“Младост“ Неготино

Пониква 2022

23.10.2022 15:30

Риниа баскет
43 - 80

Х.Т. Карпош“ Куманово

ЖКК Шкупи

22.10.2022 16:00

ЖКК Куманово 2020
28 - 54

“Перо Наков“ Куманово

Патриот 2016

23.10.2022 11:00

Гостивар 2009
48 - 36

“Младост“ Гостивар

Јанбор
Коло 3 - 29.10.2022
Јанбор

Слободен

30.10.2022 13:00

Патриот 2016
67 - 63

“М.М.Брицо“ Делчево

Гостивар 2009

30.10.2022 13:00

ЖКК Шкупи
101 - 29

“Иван Хаџи Николов“ Скопје

ЖКК Куманово 2020

29.10.2022 13:00

Пониква 2022
82 - 63

“Сашо Лазаров“ Кочани

Риниа баскет

30.10.2022 12:00

Пелистер ад
62 - 36

“Боро Чурлевски“ Битола

ЖКК Спорт Тим Неготино
Коло 4 - 05.11.2022
ЖКК Спорт Тим Неготино

Слободен

06.11.2022 12:30

Риниа баскет
36 - 70

“Х.Т.Карпош“ Куманово

Пелистер ад

06.11.2022 16:00

ЖКК Куманово 2020
49 - 62

“Перо Наков“ Куманово

Пониква 2022

06.11.2022 13:00

Гостивар 2009
50 - 65

“Младост“ Гостивар

ЖКК Шкупи

05.11.2022 13:00

Јанбор
73 - 66

“Партизан“ Кавадарци

Патриот 2016
Коло 5 - 12.11.2022
Патриот 2016

Слободен

12.11.2022 13:00

ЖКК Шкупи
71 - 53

“И. Хаџи Николов“ Скопје

Јанбор

13.11.2022 15:30

Пониква 2022
57 - 67

“Љупчо Сантов“ Кочани

Гостивар 2009

13.11.2022 16:30

Пелистер ад
67 - 45

“Боро Чурлевски“ Битола

ЖКК Куманово 2020

12.11.2022 17:00

ЖКК Спорт Тим Неготино
54 - 59

“Младост“ Неготино

Риниа баскет
Коло 6 - 19.11.2022
Риниа баскет

Слободен

20.11.2022 17:00

ЖКК Куманово 2020
64 - 45

“Перо Наков“ Куманово

ЖКК Спорт Тим Неготино

19.11.2022 11:00

Гостивар 2009
46 - 43

“Младост“ Гостивар

Пелистер ад

19.11.2022 12:00

Јанбор
58 - 38

“Партизан“ Кавадарци

Пониква 2022

19.11.2022 18:30

Патриот 2016
67 - 48

“М.М.Брицо“ Делчево

ЖКК Шкупи
Коло 7 - 26.11.2022
ЖКК Шкупи

Слободен

01.12.2022 19:00

Пониква 2022
48 - 64

“Сашо Лазаров“ Кочани

Патриот 2016

26.11.2022 15:00

Пелистер ад
49 - 71

“Боро Чурлевски“ Битола

Јанбор

26.11.2022 15:00

ЖКК Спорт Тим Неготино
28 - 77

“Младост“ Неготино

Гостивар 2009

27.11.2022 12:30

Риниа баскет
61 - 62

“Х.Т. Карпош“ Куманово

ЖКК Куманово 2020
Коло 8 - 03.12.2022
ЖКК Куманово 2020

Слободен

04.12.2022 12:00

Гостивар 2009
0 - 0

“Младост“ Гостивар

Риниа баскет

02.12.2022 18:30

Јанбор
75 - 35

“Партизан“ Кавадарци

ЖКК Спорт Тим Неготино

03.12.2022 14:00

Патриот 2016
0 - 0

“М.М.Брицо“ Делчево

Пелистер ад

03.12.2022 17:00

ЖКК Шкупи
0 - 0

“И.Хаџи Николов“ Скопје

Пониква 2022
# Тим ОН КР Бод
1 Јанбор Лого Јанбор 7 73 12
2 ЖКК Шкупи Лого ЖКК Шкупи 6 181 11
3 Патриот 2016 Лого Патриот 2016 6 76 11
4 Пелистер ад Лого Пелистер ад 6 77 10
5 Гостивар 2009 Лого Гостивар 2009 6 55 10
6 Пониква 2022 Лого Пониква 2022 7 17 9
7 ЖКК Куманово 2020 Лого ЖКК Куманово 2020 7 -127 9
8 Риниа баскет Лого Риниа баскет 6 -104 7
9 ЖКК Спорт Тим Неготино Лого ЖКК Спорт Тим Неготино 7 -248 7