Коло 1 - 15.10.2022
Тетекс ТТК

Слободен

15.10.2022 12:00

Хераклеа
77 - 65

“Боро Чурлевски” Битола

ИБА Баскет

20.10.2022 13:00

Љуботен
67 - 88

“КК Вардар” Скопје

Албес

16.10.2022 13:00

Гостивар 2
67 - 81

“Младост” Гостивар

Мега баскет

16.10.2022 17:00

Дибра еаглс
69 - 66

“Спортска сала” Дебар

Спарта
Коло 2 - 22.10.2022
Спарта

Слободен

22.10.2022 19:30

Мега баскет
84 - 55

„Добре Јовановски” Прилеп

Дибра еаглс

22.10.2022 18:00

Албес
73 - 68

“7ми Март” Скопје

Гостивар 2

23.10.2022 11:00

ИБА Баскет
101 - 79

“Јане Сандански” Скопје

Љуботен

22.10.2022 18:00

Тетекс ТТК
90 - 49

“Економско” Тетово

Хераклеа
Коло 3 - 29.10.2022
Хераклеа

Слободен

30.10.2022 16:30

Љуботен
65 - 121

“СРЦ Кале” Скопје

Тетекс ТТК

30.10.2022 17:00

Гостивар 2
97 - 78

“Младост” Гостивар

ИБА Баскет

30.10.2022 15:00

Дибра еаглс
60 - 90

“Спортска” Дебар

Албес

30.10.2022 14:30

Спарта
63 - 67

“СРЦ Кале” Скопје

Мега баскет
Коло 4 - 05.11.2022
Мега баскет

Слободен

06.11.2022 18:00

Албес
91 - 82

“Медицинско” Тетово

Спарта

06.11.2022 11:00

ИБА Баскет
83 - 39

“Јане Сандански” Скопје

Дибра еаглс

05.11.2022 18:30

Тетекс ТТК
82 - 59

“Економско” Тетово

Гостивар 2

05.11.2022 12:30

Хераклеа
102 - 58

“Боро Чурлевски” Битола

Љуботен
Коло 5 - 12.11.2022
Љуботен

Слободен

13.11.2022 16:00

Гостивар 2
81 - 58

“Младост” Гостивар

Хераклеа

13.11.2022 16:00

Дибра еаглс
65 - 64

“Спортска” Дебар

Тетекс ТТК

13.11.2022 16:00

Спарта
81 - 93

“Градски Парк” Скопје

ИБА Баскет

12.11.2022 19:30

Мега баскет
106 - 77

“Добре Јовановски” Прилеп

Албес
Коло 6 - 19.11.2022
Албес

Слободен

19.11.2022 11:00

ИБА Баскет
73 - 83

“Градски Парк” Скопје

Мега баскет

19.11.2022 18:30

Тетекс ТТК
68 - 57

“Економско” Тетово

Спарта

19.11.2022 12:00

Хераклеа
75 - 72

“Боро Чурлевски” Битола

Дибра еаглс

20.11.2022 17:00

Љуботен
74 - 99

“Економско” Тетово

Гостивар 2
Коло 7 - 26.11.2022
Гостивар 2

Слободен

26.11.2022 20:30

Дибра еаглс
80 - 64

“Спортска” Дебар

Љуботен

27.11.2022 14:00

Спарта
76 - 71

“Градски Парк” Скопје

Хераклеа

26.11.2022 19:00

Мега баскет
93 - 84

“Добре Јовановски” Прилеп

Тетекс ТТК

27.11.2022 11:00

Албес
76 - 85

“Јане Сандански” Скопје

ИБА Баскет
Коло 8 - 03.12.2022
ИБА Баскет

Слободен

03.12.2022 18:00

Тетекс ТТК
0 - 0

“Економско” Тетово

Албес

03.12.2022 11:30

Хераклеа
0 - 0

“Бор Чурлевски” Битола

Мега баскет

03.12.2022 20:30

Љуботен
0 - 0

“Економско” Тетово

Спарта

06.12.2022 19:00

Гостивар 2
0 - 0

“Младост” Гостивар

Дибра еаглс
# Тим ОН КР Бод
1 Мега баскет Лого Мега баскет 6 95 12
2 ИБА Баскет Лого ИБА Баскет 7 46 11
3 Тетекс ТТК Лого Тетекс ТТК 6 121 10
4 Албес Лого Албес 6 27 10
5 Дибра еаглс Лого Дибра еаглс 7 -86 10
6 Гостивар 2 Лого Гостивар 2 6 25 9
7 Хераклеа Лого Хераклеа 6 -10 9
8 Спарта Лого Спарта 6 -34 7
9 Љуботен Лого Љуботен 6 -184 6