Коло 1 - 15.10.2022

18.10.2022 21:00

Младинец
84 - 54

“Нез.Македонија” Скопје

Овче Поле

16.10.2022 13:00

Струмица
65 - 76

“Никола Карев” Струмицa

КК Маџари ГБ

15.10.2022 12:00

Пробаскет Кавадарци
71 - 73

“Партизан” Кавадарци

Спорт Тим Неготино

19.10.2022 13:00

МКК Вардар
58 - 65

“КК Вардар” Скопје

Феникс баскет

15.10.2022 12:00

Ролинг 08
58 - 88

“Никола Карев” Струмица

Баскет Дино
Коло 2 - 22.10.2022

23.10.2022 19:00

Баскет Дино
132 - 70

“Љупчо Сантов” Кочани

Овче Поле

23.10.2022 11:00

Феникс баскет
95 - 60

“Н.Н.Борче” Скопје

Ролинг 08

23.10.2022 18:00

Спорт Тим Неготино
88 - 98

“Младост” Неготино

МКК Вардар

22.10.2022 17:00

КК Маџари ГБ
96 - 52

“Н.Н.Борче” Скопје

Пробаскет Кавадарци

24.10.2022 14:00

Младинец
68 - 64

“Нез.Македонија” Скопје

Струмица
Коло 3 - 29.10.2022

29.10.2022 11:00

Струмица
114 - 49

“Никола Карев” Струмица

Овче Поле

03.11.2022 17:00

Пробаскет Кавадарци
69 - 85

“Партизан” Кавадарци

Младинец

29.10.2022 14:00

МКК Вардар
60 - 75

“КК Вардар” Скопје

КК Маџари ГБ

29.10.2022 13:00

Спорт Тим Неготино
61 - 40

“Младост” Неготино

Ролинг 08

30.10.2022 19:00

Баскет Дино
90 - 80

“Сашо Лазаров” Кочани

Феникс баскет
Коло 4 - 05.11.2022

05.11.2022 17:00

Овче Поле
49 - 113

“Цар Самоил” Св.Николе

Феникс баскет

04.11.2022 20:00

Спорт Тим Неготино
84 - 90

“Младост” Неготино

Баскет Дино

05.11.2022 18:30

КК Маџари ГБ
112 - 44

“Н.Н.Борче” Скопје

Ролинг 08

07.11.2022 14:00

МКК Вардар
71 - 85

“КК Вардар” Скопје

Младинец

06.11.2022 13:00

Струмица
92 - 60

“Парк” Струмица

Пробаскет Кавадарци
Коло 5 - 12.11.2022

12.11.2022 16:00

Пробаскет Кавадарци
98 - 72

“Партизан” Кавадарци

Овче Поле

13.11.2022 16:00

МКК Вардар
85 - 70

“КК Вардар” Скопје

Струмица

15.11.2022 19:30

Ролинг 08
61 - 85

“Никола Карев” Струмица

Младинец

13.11.2022 18:00

Баскет Дино
65 - 108

“Сашо Лазаров” Кочани

КК Маџари ГБ

13.11.2022 11:00

Феникс баскет
101 - 39

“Н.Н.Борче” Скопје

Спорт Тим Неготино
Коло 6 - 19.11.2022

19.11.2022 19:30

Овче Поле
65 - 61

“Цар Самоил” Св.Николе

Спорт Тим Неготино

20.11.2022 18:30

КК Маџари ГБ
82 - 84

“Н.Н.Борче” Скопје

Феникс баскет

20.11.2022 14:00

Младинец
92 - 66

“Нез.Македонија” Скопје

Баскет Дино

20.11.2022 12:00

Струмица
84 - 63

“Парк” Струмица

Ролинг 08

19.11.2022 15:00

Пробаскет Кавадарци
59 - 82

“КК Вардар” Скопје

МКК Вардар
Коло 7 - 26.11.2022

27.11.2022 12:00

МКК Вардар
73 - 46

“КК Вардар” Скопје

Овче Поле

01.12.2022 19:30

Ролинг 08
71 - 59

“Никола Карев” Струмица

Пробаскет Кавадарци

29.11.2022 18:00

Баскет Дино
91 - 77

“Сашо Лазаров” Кочани

Струмица

27.11.2022 18:00

Феникс баскет
82 - 72

“Н.Н.Борче” Скопје

Младинец

27.11.2022 18:00

Спорт Тим Неготино
40 - 114

“Младост” Неготино

КК Маџари ГБ
Коло 8 - 03.12.2022

03.12.2022 14:00

Овче Поле
0 - 0

“Цар Самоил” Св.Николе

КК Маџари ГБ

04.12.2022 14:30

Младинец
0 - 0

“Нез.Македонија” Скопје

Спорт Тим Неготино

03.12.2022 14:00

Струмица
0 - 0

“Парк” Струмица

Феникс баскет

08.12.2022 17:15

Пробаскет Кавадарци
0 - 0

“Партизан” Кавадарци

Баскет Дино

03.12.2022 12:00

МКК Вардар
0 - 0

“КК Вардар” Скопје

Ролинг 08
# Тим ОН КР Бод
1 КК Маџари ГБ Лого КК Маџари ГБ 7 253 13
2 Феникс баскет Лого Феникс баскет 7 170 13
3 Младинец Лого Младинец 7 104 13
4 Баскет Дино Лого Баскет Дино 7 53 12
5 МКК Вардар Лого МКК Вардар 7 39 11
6 Струмица Лого Струмица 7 74 10
7 Спорт Тим Неготино Лого Спорт Тим Неготино 7 -133 9
8 Пробаскет Кавадарци Лого Пробаскет Кавадарци 7 -103 8
9 Ролинг 08 Лого Ролинг 08 7 -187 8
10 Овче Поле Лого Овче Поле 7 -270 8