Коло 1 - 08.10.2022

09.10.2022 14:00

Куманово 2009 ад
79 - 87

“Перо Наков” Куманово

Чаир 2030 ад

08.10.2022 18:00

Навико Академија ФМП ад
79 - 75

“Нез. Македонија” Скопје

Кожув ад

08.10.2022 18:00

Гостивар ад
91 - 79

“Младост” Гостивар

Пелистер ад

08.10.2022 19:00

Струмица 2022 ад
84 - 95

“Парк” Струмица

Еуро Никел 2005 ад

06.10.2022 19:00

ТФТ Скопје ад
60 - 74

“СРЦ Кале” Скопје

МЗТ Скопје Аеродром ад

09.10.2022 17:00

Работнички ад
64 - 75

“СРЦ Кале” Скопје

Феникс 2010 ад
Коло 2 - 15.10.2022

18.10.2022 19:00

МЗТ Скопје Аеродром ад
79 - 80

“Јане Сандански” Скопје

Гостивар ад

13.10.2022 17:00

Чаир 2030 ад
83 - 87
Broadcast

“СРЦ Кале” Скопје

ТФТ Скопје ад

15.10.2022 18:00

Кожув ад
88 - 86

“26 Април” Гевгелија

Струмица 2022 ад

14.10.2022 18:30

Пелистер ад
92 - 76

“Боро Чурлевски” Битола

Работнички ад

15.10.2022 18:00

Еуро Никел 2005 ад
84 - 58

“Јасмин” Кавадарци

Куманово 2009 ад

15.10.2022 17:00

Феникс 2010 ад
79 - 62

“СРЦ Кале” Скопје

Навико Академија ФМП ад
Коло 3 - 22.10.2022

22.10.2022 19:00

Куманово 2009 ад
92 - 78

“Перо Наков” Куманово

Кожув ад

25.10.2022 18:00

Навико Академија ФМП ад
70 - 79

“Нез.Македонија” Скопје

Пелистер ад

22.10.2022 19:00

Гостивар ад
90 - 83

“Младост” Гостивар

ТФТ Скопје ад

23.10.2022 18:00

Струмица 2022 ад
98 - 92

“Парк” Струмица

Феникс 2010 ад

22.10.2022 17:00

Чаир 2030 ад
74 - 73

“СРЦ Кале” Скопје

Еуро Никел 2005 ад

26.10.2022 17:00

Работнички ад
47 - 66
Broadcast

“СРЦ Кале” Скопје

МЗТ Скопје Аеродром ад
Коло 4 - 29.10.2022

29.10.2022 19:00

Гостивар ад
87 - 76

“Младост” Гостивар

Работнички ад

29.10.2022 18:00

ТФТ Скопје ад
90 - 78

“СРЦ Кале” Скопје

Еуро Никел 2005 ад

31.10.2022 18:00

МЗТ Скопје Аеродром ад
77 - 58

“Јане Сандански” Скопје

Навико Академија ФМП ад

30.10.2022 18:00

Кожув ад
99 - 83

“26 Април” Гевгелија

Чаир 2030 ад

30.10.2022 18:30

Пелистер ад
114 - 101

“Боро Чурлевски” Битола

Струмица 2022 ад

29.10.2022 12:30

Феникс 2010 ад
89 - 66

“СРЦ Кале” Скопје

Куманово 2009 ад
Коло 5 - 05.11.2022

06.11.2022 19:00

Куманово 2009 ад
78 - 81

“Перо Наков ” Куманово

Пелистер ад

05.11.2022 19:30

Навико Академија ФМП ад
83 - 93

“Нез.Македонија” Скопје

Гостивар ад

15.11.2022 18:00

МЗТ Скопје Аеродром ад
102 - 66

“Јане Сандански (г)”Скопје

Струмица 2022 ад

05.11.2022 19:00

Чаир 2030 ад
78 - 97

“СРЦ Кале” Скопје

Феникс 2010 ад

05.11.2022 18:00

Еуро Никел 2005 ад
79 - 61

“Јасмин” Кавадарци

Кожув ад

06.11.2022 17:00

Работнички ад
83 - 82

“СРЦ Кале” Скопје

ТФТ Скопје ад
Коло 6 - 19.11.2022

19.11.2022 19:00

Гостивар ад
102 - 80

“Младост ” Гостивар

Струмица 2022 ад

17.11.2022 18:00

ТФТ Скопје ад
103 - 80

“СРЦ Кале” Скопје

Кожув ад

22.11.2022 18:00

МЗТ Скопје Аеродром ад
86 - 72

“Јане Сандански (г)” Скопје

Куманово 2009 ад

17.11.2022 18:30

Пелистер ад
91 - 70

“Боро Чурлевски” Битола

Чаир 2030 ад

19.11.2022 17:00

Работнички ад
120 - 84

“СРЦ Кале” Скопје

Навико Академија ФМП ад

19.11.2022 12:30

Феникс 2010 ад
78 - 83

“СРЦ Кале” Скопје

Еуро Никел 2005 ад
Коло 7 - 26.11.2022

27.11.2022 19:00

Куманово 2009 ад
82 - 70

“Перо Наков” Куманово

Гостивар ад

28.11.2022 18:00

Навико Академија ФМП ад
66 - 109

“Нез.Македонија” Скопје

ТФТ Скопје ад

27.11.2022 18:30

Струмица 2022 ад
84 - 92

“Парк” Струмица

Работнички ад

29.11.2022 18:00

Чаир 2030 ад
61 - 106

“Јане Сандански(г)” Скопје

МЗТ Скопје Аеродром ад

27.11.2022 18:00

Кожув ад
97 - 89

“26 Април” Гевгелија

Феникс 2010 ад

01.12.2022 18:00

Еуро Никел 2005 ад
64 - 73

“Јасмин” Кавадарци

Пелистер ад
Коло 8 - 03.12.2022

04.12.2022 18:00

Навико Академија ФМП ад
0 - 0

“Нез.Македонија” Скопје

Струмица 2022 ад

03.12.2022 19:00

Гостивар ад
0 - 0

“Младост” Гостивар

Чаир 2030 ад

03.12.2022 19:30

ТФТ Скопје ад
0 - 0

“СРЦ Кале” Скопје

Феникс 2010 ад

06.12.2022 18:00

МЗТ Скопје Аеродром ад
0 - 0

“Јане Сандански(г)” Скопје

Еуро Никел 2005 ад

05.12.2022 18:30

Пелистер ад
0 - 0

“Боро Чурлевски” Битола

Кожув ад

03.12.2022 17:00

Работнички ад
0 - 0

“СРЦ Кале” Скопје

Куманово 2009 ад
# Тим ОН КР Бод
1 МЗТ Скопје Аеродром ад Лого МЗТ Скопје Аеродром ад 7 146 13
2 Пелистер ад Лого Пелистер ад 7 59 13
3 Гостивар ад Лого Гостивар ад 7 51 13
4 ТФТ Скопје ад Лого ТФТ Скопје ад 7 60 11
5 Феникс 2010 ад Лого Феникс 2010 ад 7 51 11
6 Еуро Никел 2005 ад Лого Еуро Никел 2005 ад 7 38 11
7 Работнички ад Лого Работнички ад 7 -12 10
8 Кожув ад Лого Кожув ад 7 -33 10
9 Куманово 2009 ад Лого Куманово 2009 ад 7 -48 9
10 Чаир 2030 ад Лого Чаир 2030 ад 7 -96 9
11 Струмица 2022 ад Лого Струмица 2022 ад 7 -86 8
12 Навико Академија ФМП ад Лого Навико Академија ФМП ад 7 -130 8