Коло 1 - 15.10.2022

15.10.2022 14:00

МЗТ Скопје Уни Банка
73 - 75

“СРЦ Кале” Скопје

Соколи 1933

15.10.2022 15:30

Црн Дрим 007
88 - 91

“Сп.Центар Тими” Струга

Шкупи

15.10.2022 17:00

ГКК Охрид
76 - 61

“Билјанини Извори” Охрид

Водно Санс

16.10.2022 12:30

Работнички 2018
79 - 80

“Градски Парк” Скопје

МКК Куманово

15.10.2022 16:00

Вардар
69 - 74

“КК Вардар” Скопје

Ангели

16.10.2022 17:00

Борец Баскет
56 - 75

“Гемиџии” Велес

Баскет Кам
Коло 2 - 22.10.2022

22.10.2022 17:00

Ангели
72 - 85

“Нез.Македонија” Скопје

ГКК Охрид

23.10.2022 18:00

Соколи 1933
60 - 77

“Јордан Мијалков” Штип

Вардар

27.10.2022 20:30

Шкупи
72 - 48

“Иван Хаџи Николов” Скопје

Работнички 2018

23.10.2022 18:00

Водно Санс
95 - 72

“Б.Трајковски мала” Скопје

Борец Баскет

23.10.2022 19:00

МКК Куманово
77 - 62

“Перо Наков” Куманово

МЗТ Скопје Уни Банка

22.10.2022 15:00

Баскет Кам
86 - 74

“Кирил и Методиј” М.Каменица

Црн Дрим 007
Коло 3 - 29.10.2022

29.10.2022 12:30

МЗТ Скопје Уни Банка
91 - 57

“Јане Сандански” Скопје

Шкупи

29.10.2022 00:00

Црн Дрим 007
75 - 98

“Сп.Центар Тими” Струга

Водно Санс

29.10.2022 17:00

ГКК Охрид
85 - 97

“Билjанини Извори” Охрид

Вардар

30.10.2022 12:00

Работнички 2018
81 - 74

“Градски Парк” Скопје

Баскет Кам

29.10.2022 14:00

Соколи 1933
77 - 62

“Јордан Мијалков” Штип

МКК Куманово

30.10.2022 17:00

Борец Баскет
51 - 78

“Гемиџии” Велес

Ангели
Коло 4 - 05.11.2022

05.11.2022 18:00

ГКК Охрид
101 - 75

“Билjанини Извори”Охрид

Борец Баскет

06.11.2022 19:00

Вардар
81 - 73

“КК Вардар” Скопје

МКК Куманово

05.11.2022 16:45

Ангели
95 - 63

“Нез.Македонија” Скопје

Црн Дрим 007

06.11.2022 19:00

Шкупи
66 - 72

“И.Хаџи Николов” Скопје

Соколи 1933

07.11.2022 18:00

Водно Санс
73 - 81

“Градски Парк” Скопје

Работнички 2018

06.11.2022 13:00

Баскет Кам
76 - 85

“Кирил и Методиј” М.Каменица

МЗТ Скопје Уни Банка
Коло 5 - 12.11.2022

16.11.2022 14:00

МЗТ Скопје Уни Банка
75 - 62

“СРЦ Кале” Скопје

Водно Санс

12.11.2022 15:00

Црн Дрим 007
55 - 71

“Сп.Центар Тими” Струга

ГКК Охрид

17.11.2022 20:00

Работнички 2018
94 - 89

“Градски Парк” Скопје

Ангели

12.11.2022 18:00

Соколи 1933
95 - 69

“Јордан Мијалков” Штип

Баскет Кам

13.11.2022 19:00

МКК Куманово
81 - 56

“Перо Наков” Куманово

Шкупи

13.11.2022 19:00

Борец Баскет
57 - 79

“Гемиџии” Скопје

Вардар
Коло 6 - 19.11.2022

20.11.2022 17:00

ГКК Охрид
83 - 76

“Бил.Извори” Охрид

Работнички 2018

19.11.2022 12:30

Вардар
93 - 57

“КК Вардар” Скопје

Шкупи

19.11.2022 17:00

Ангели
94 - 89

“Нез.Македонија” Скопје

МЗТ Скопје Уни Банка

19.11.2022 19:00

Соколи 1933
83 - 68

“Јордан Мијалков” Штип

Водно Санс

20.11.2022 13:00

Борец Баскет
100 - 64

“Гемиџии” Велес

Црн Дрим 007

19.11.2022 14:00

Баскет Кам
69 - 73

“Кири и Методиј” М.Каменица

МКК Куманово
Коло 7 - 26.11.2022

26.11.2022 14:30

МЗТ Скопје Уни Банка
86 - 75

“СРЦ Кале” Скопје

ГКК Охрид

27.11.2022 15:00

Црн Дрим 007
55 - 84

“Сп.Центар Тими” Струга

Вардар

26.11.2022 12:30

Работнички 2018
89 - 61

“Градски Парк” Скопје

Борец Баскет

27.11.2022 19:30

Соколи 1933
69 - 58

“Јордан Мијалков” Штип

Ангели

26.11.2022 13:00

Шкупи
81 - 68

“И.Х.Николов” Скопје

Баскет Кам

26.11.2022 14:30

МКК Куманово
70 - 79

“Перо Наков” Куманово

Водно Санс
Коло 8 - 03.12.2022

03.12.2022 17:00

Црн Дрим 007
0 - 0

“Нико Нестор” Струга

Работнички 2018

03.12.2022 15:00

ГКК Охрид
0 - 0

“Билјанини Извори” Охрид

Соколи 1933

03.12.2022 17:30

Вардар
0 - 0

“КК Вардар” Скопје

Баскет Кам

03.12.2022 17:00

Ангели
0 - 0

“Нез.Македонија” Скопје

МКК Куманово

03.12.2022 14:00

Водно Санс
0 - 0

“СРЦ Кале” Скопје

Шкупи

04.12.2022 19:00

Борец Баскет
0 - 0

“Гемиџии” Велес

МЗТ Скопје Уни Банка
# Тим ОН КР Бод
1 Вардар Лого Вардар 7 119 13
2 Соколи 1933 Лого Соколи 1933 7 58 13
3 ГКК Охрид Лого ГКК Охрид 7 54 12
4 МЗТ Скопје Уни Банка Лого МЗТ Скопје Уни Банка 7 45 11
5 Ангели Лого Ангели 7 40 11
6 Работнички 2018 Лого Работнички 2018 7 16 11
7 МКК Куманово Лого МКК Куманово 7 13 11
8 Водно Санс Лого Водно Санс 7 4 10
9 Шкупи Лого Шкупи 7 -61 10
10 Баскет Кам Лого Баскет Кам 7 -28 9
11 Борец Баскет Лого Борец Баскет 7 -109 8
12 Црн Дрим 007 Лого Црн Дрим 007 7 -151 7