ПРВА ЛИГА-МАЖИ-ПЛЕЈ-ОФ: Шампионот го направи и вториот чекор кон финалето
Делегирање Прва лига жени-плеј-оф- полуфинале (трeт натпревар)
Делегирање Втора лига - разигрување - полуфинале (трет натпревар)
АБА 2 ЛИГА: МЗТ Скопје Аеродром застана во полуфиналето
ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ-ПЛЕЈ-ОФ: Вардар е во финалето, Крива Паланка и Баскет кам ќе играат „мајсторка“
ПРВА ЛИГА-МАЖИ-ПЛЕЈ-ОФ: Работнички му се реваншираше на Пелистер, со егал резултат во Битола
91 - 67 МЗТ Скопје Аеродром ад МЗТ Скопје Аеродром ад ТФТ Mozzart ад Скопје ТФТ Mozzart ад Скопје
75 - 69 Работнички ад Работнички ад Пелистер ад Пелистер ад
94 - 62 Вардар ад Вардар ад ГКК Охрид ад ГКК Охрид ад
91 - 72 Кожув ад Кожув ад Навико Академија ФМП ад Навико Академија ФМП ад
104 - 84 Работнички ад Работнички ад Гостивар ад Гостивар ад
80 - 87 Кожув ад Кожув ад Пелистер ад Пелистер ад
67 - 70 Вардар ад Вардар ад Еуро Никел 2005 ад Еуро Никел 2005 ад
80 - 82 ТФТ Mozzart ад Скопје ТФТ Mozzart ад Скопје Феникс 2010 ад Феникс 2010 ад
67 - 105 Навико Академија ФМП ад Навико Академија ФМП ад МЗТ Скопје Аеродром ад МЗТ Скопје Аеродром ад
98 - 74 Чаир 2030 ад Чаир 2030 ад ГКК Охрид ад ГКК Охрид ад
62 - 60 МЗТ Скопје Аеродром ад МЗТ Скопје Аеродром ад Пелистер ад Пелистер ад
56 - 71 Ангели Ангели МКК Куманово МКК Куманово
0 - 0 Шкупи Шкупи КК Маџари 2023 ад КК Маџари 2023 ад
71 - 73 Работнички 2018 Работнички 2018 Мега баскет Мега баскет
СЛОБОДЕН МЗТ Скопје Уни Банка МЗТ Скопје Уни Банка Слободен Слободен
77 - 65 Ангели Ангели КК Маџари 2023 ад КК Маџари 2023 ад
83 - 62 Борец Баскет Борец Баскет Тетекс ТТК Тетекс ТТК
90 - 101 Водно Санс Водно Санс Соколи 1933 Соколи 1933
105 - 71 МКК Куманово МКК Куманово Шкупи Шкупи
0 - 0 Црн Дрим 007 Црн Дрим 007 Струмица Струмица
63 - 117 Феникс баскет Феникс баскет КК Бутел КК Бутел
78 - 81 Ролинг 08 Ролинг 08 Младинец Младинец
107 - 74 Струмица Струмица Феникс Спорт Феникс Спорт
69 - 102 КК Маџари ГБ КК Маџари ГБ Водњански Лисици Водњански Лисици
93 - 66 КК Бутел КК Бутел КК Гевгелија КК Гевгелија
87 - 77 Баскет Кам Баскет Кам Овче Поле Овче Поле
СЛОБОДЕН МКК Вардар МКК Вардар Слободен Слободен
61 - 66 ГКК Охрид ГКК Охрид Гостивар 2 Гостивар 2
108 - 45 Црн Дрим 007 Црн Дрим 007 Дибра еаглс Дибра еаглс
70 - 87 ИБА Баскет ИБА Баскет Љуботен Љуботен
70 - 93 Универзитет Тетово Универзитет Тетово Хераклеа Хераклеа
СЛОБОДЕН Феникс баскет Феникс баскет Слободен Слободен
0 - 0 Баскет Кам 2011 Баскет Кам 2011 Крива Паланка Крива Паланка
61 - 63 ЖКК Куманово 2020 ЖКК Куманово 2020 ЖКК Вардар ЖКК Вардар
76 - 56 Патриот 2016 Патриот 2016 Струга 2009 Струга 2009
65 - 87 Тим Арена Тим Арена Пробаскет Кавадарци Пробаскет Кавадарци
67 - 39 Баскет Кам 2011 Баскет Кам 2011 ЖКК МЗТ Скопје Аеродром ЖКК МЗТ Скопје Аеродром
70 - 49 Крива Паланка Крива Паланка Струга 2009 Струга 2009
60 - 46 ЖКК Куманово 2020 ЖКК Куманово 2020 ЖКК МЗТ Скопје Аеродром ЖКК МЗТ Скопје Аеродром
64 - 82 Пробаскет Кавадарци Пробаскет Кавадарци ЖКК Вардар ЖКК Вардар
63 - 89 ЖКК Бадел 1862 ЖКК Бадел 1862 Баскет Кам 2011 Баскет Кам 2011
42 - 76 ЖКК Спорт Тим Неготино ЖКК Спорт Тим Неготино Тим Арена Тим Арена
СЛОБОДЕН ГКК Охрид ГКК Охрид Слободен Слободен
51 - 31 Гостивар 2009 Гостивар 2009 Пониква 2022 Пониква 2022
35 - 63 Јанбор Јанбор Патриот 2016 Патриот 2016
20 - 0 ЖКК Шкупи ЖКК Шкупи Риниа баскет Риниа баскет
Кошаркарска Федерација на Северна Македонија Ул. „Дебарца“ Бр. 28, 1000 Скопје contact@basketball.org.mk +389 2 246 49 88